Adamım Donald Trump Başkan Seçilmiş

09 Kasım 2016

Adamım Donald Trump Başkan seçilmiş. Yaşasın! 

Nasıl olsa, ABD dış politikası değişmeyecek. Ha Hillary, ha Trump! Dünyada yeteri kadar dert var; hiç olmazsa  lüzumsuz ciddiyetten kurtulmuş oluyoruz. 'Samimiyet kazandı', bile denebilir.

Hillary'nin maskeli kibri, korkutucu hırsı ve Altın Ahadudu Ödülleri'ne layık rol kesmeleri yerine, Trump'ın görece maskesiz hali daha iyi. Ayrıca eğlenceli. "Hangisinin maskesi?" derseniz, şu bizim Donald'ınki derim. Öfkesi, gülüşü bile ‘daha’ doğal.

Feministler ne derse desin, kadınlara siyasetin hiç yaramadığının yeni bir örneğini bilmem kaç yıl izlemekten kurtulduğuma seviniyorum. (Kadınlar meslek, kariyer, para, statü sahibi olmasın demiyorum. Siyah-beyaz, indirgemeci kafalara duyurulur!)

Siyasette sunulan bütün insani ideallerin dibinde, hırs yüklü acımasız erkek egosunun  iktidar yarışı (Sufilere göre "Celal esmalarının kötü sırlanmış aynadaki yansıması"; Tao'cular için ise "saf yang enerjisi") pusuda bekler; her fırsatta oyun kurar. Politikanın özü bu. Zira siyaseti gerekli kılan insanoğlunun  ekseriyeti nefs-i emmare, hatta esfel-i safiline demir atmış. Öyle başa, böyle tarak. Aktif siyasetçi kadınlar da, görünüşe aldanmayalım, içten içe zamanla ‘katıksız yang enerjisine’ dönüşüyorlar. Güyya siyasete kadın dokunuşu getirecekler. ( Bu dünyada, ki başka türde bir dünya hiç olmamış; hangi varlık tasavvuruna sahip olurlarsa olsun, azınlıkta kalan kadınların ve erkeklerin derdi başka. Dert başka olunca çare de başka. Hangi yolu seçtilerse,'Hakikat' diye tutturanların, yolları muhabbetle açık olsun).

"-Mış gibi"lerden usandığım için favorim Donald'dı. Zamanla onun  "-mış gibi"leri de  ortaya çıkacak, ama olsun. Hiç olmazsa eğlenceli. Fıstık gibi bir first lady de bonus. Michelle Obama'yı bile, "Ne çıkarmış, ne giymiş?" diye merakla izleyen kitlelerin gözü aydın olacak; "Dünya varmış!" diyecekler. ‘Renkli’ bir geçmişin üzerine yeni bir imajın nasıl inşa edildiğini de birlikte izleyeceğiz. ‘Güç’ denilen olgu, bir kere daha kitlelere yeni parlak algılar sunacak; gözleri kamaştıracak.Evrime inanç bir kere daha pekişecek.

Ciddiye almadan izlemek üzere, başlayan show herkese hayırlı olsun. 

İki şerden, eğlenceli olan geldi. Show başlıyor. 

 

Hak şerleri hayreyler

Zannetmeki gayreyler

Arif anı seyreyler

Görelim Mevlam neyler

Neylerse güzel eyler

 

İstatistikler

Bugün Toplam Toplam
0 kez görüntülendi. 500 kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.